BUSINESS INSIDER, Malayzia
Strategy (Stratégia) rovat
Szerző: Sharon Tang
2014. december 24. 7:00 óra
Forrás: http://www.businessinsider.my/5-successful-people-turned-adversity-advantage/#.VKft2KZNAas
Fordította: Harudo 11
A sikert nem kínálják ezüst tálcán. Akármilyen tehetséges vagy szerencsés legyél is, az egyetlen kulcsfontosságú tényező, ami meg fogja határozni, hogy naggyá válsz-e vagy sem: az ellenállóképesség a csapások idején.
Vessünk egy pillantást a világ legsikeresebb emberei közül néhányra, akik legyőzték az élet akadályait, meghátrálás nélkül felvéve a harcot.
1. Steve Jobs
Pic credit: Justin Sullivan/Getty Images |
Az Apple Inc. temperamentumos társalapítója 1985-ben utcára került, miután John Sculley, a cég akkori vezérigazgatója kirúgta. Csak 1997-ben tért vissza az Apple-höz, és hozzálátott, hogy életet leheljen a cég zászlóshajójába, és kultikus brand megtestesítőjévé változtassa azt. Jobs egyszer azt mondta, hogy az Apple-től való menesztése "a legjobb dolog" volt, ami valaha is történhetett vele. Kifejtette: "A sikeressé válás terhét felváltotta annak a könnyedsége, hogy ismét kezdő lettem. Ez tette lehetővé, hogy szabadon lépjek életem egyik legkreatívabb szakaszába."
2. Rain
Pic credit: ROBYN BECK/AFP/Getty Images |
A dél-koreai szupersztár és zenei producer, Jung Ji-hoon, aki RAIN művésznéven jobban ismert, a 2000-es évek elején kezdett a világ meghódításába. De a siker nem jött könnyen: Rain családját súlyosan érintette az 1997-es recesszió. Nem tudták fizetni a lakásbérleti díjat, így a családot a rokonoknak kellett magukhoz venniük, miután kilakoltatta őket a bérbeadó. Az édesanyja küzdött a cukorbetegségével, mivel nem engedhették meg maguknak sem az orvosi kezelést, sem az inzulint. Rain elmondása szerint őt újra és újra elutasították a művészeti menedzsment ügynökségek, akik azt mondták, hogy túlságosan csúnya ahhoz, hogy sztár lehessen belőle. Végül 2000-ben felvette az egyik szórakoztatóipari cég. Az édesanyja ugyanabban az évben halt meg.
3. Soichiro Honda
Pic credit: The Asahi Shimbun via Getty Images |
A mérnök-zseni, Soichiro Honda, egyik munkahelyről a másikra sodródott: többnyire szerelőként dolgozott, de megpróbálkozott a gyermekfelügyelettel és az autóversenyzéssel is. Megpróbált mérnöki munkát szerezni a Toyota Motor Corporationnél is, de elhajtották. 1948-ban megalapította a Honda Motor Company-t, amelyet ma az egyik leginnovatívabb cégként jegyeznek a világon. A People Magazine 1980-ban "Az év 25 legérdekesebb embere" között említette, valamint "a japán Henry Ford"-nak nevezte.
4. Michelle Yeoh
Pic credit: ChinaFotoPress/ChinaFotoPress via Getty Images |
Michelle Yeoh, aki négyévesen kezdett balettozni, végigélte, ahogyan arról szőtt álmai, hogy primabalerina legyen, semmivé foszlottak egy főiskolai évek alatt szerzett hátsérülés következtében. Ámde rendíthetetlen elhatározással úgy döntött, hogy színészként folytatja tovább, és olyan filmeknek lett a sztárja, mint a James Bond-film Tomorrow Never Dies, vagy Ang Lee blockbustere a Crouching Tiger, Hidden Dragon. Ma Yeoh Ázsia legjobban fizetett színésznője.
5. Harland David Sanders
Pic credit: Fred Ross/Toronto Star via Getty Images |
Mielőtt a Kentucky Fried Chicken hivatalos arca lett, Harland David Sanders egy lecsúszott munkanélküli volt, akit több tucat munkahelyről elküldtek. Beutazta az egész USA-t, hogy étkezőkocsikban próbálja értékesíteni a rántott csirkéjét, és kénytelen volt az autója hátsó ülésén aludni, míg végre megszerezte a franchise-jogokat Utahban. Az ő titkos receptje a hálózat legnagyobb értéke, melyet állítólag szigorúan őriznek Lexingtonban, Kentucky-ban, a cégközpont pincéjében.
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése